Yeniçiftlik Oto Çekici

Yeniçiftlik Oto Çekici

Yeniçiftlik Oto Çekici

Oto çekiciler, özellikle büyük şehirlerde sıkça meydana gelen araç kazaları ile arızaları durumlarında sürücüleri kurtaran hizmet kuruluşlarıdır. Temel görevleri çeşitli sebeplerle yolda kalan araçları bulundukları yerden alıp servis noktasına taşıma olarak adlandırılır.

Özellikle gündelik yaşamda kolaylık sağlayan ve konforlu bir yolculuk imkanı sunan araçlar her bireyin ihtiyacı olarak görülür. Rahatlığının yanı sıra bakımının yapılması ve arızalanması gibi durumlarda onarımının yapılması gerekir. Hareket edemeyecek duruma gelmesi durumlarında ise her sürücünün rehberinde oto çekici numarası mutlaka bulunmalıdır.

Yol Yardım Hizmetine Hangi Durumlarda Başvurulabilir?

Sürücüler, araçların meydana gelen problemlerden ötürü yolculuklarına devam edemeyecek duruma geldikleri anlarda yol yardım kuruluşlarına ulaşabilirler. Araç kullanıcıları;

  • Lastiklerde patlama olması,
  • Gaz, fren pedallarının arızalanması,
  • Aracın enerjisinin bitmesi,
  • Anahtar kayıpları ve trafik kazaları gibi durumlarda oto çekici ve kurtarma hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Yasaklı madde kullanımı nedeniyle kaza yapılması, darp olaylarına karışılması, toplumun huzuruna karşı örgütlenme faaliyetleri sonucu aracın hasar görmesi gibi istisnai durumlarda yol yardımı alınamamaktadır.

Sürücü Kontrolünde Olan Davranışlar

Akan trafikte aracı yarı yolda kalan sürücü stresli anlar yaşayabilir. Stres sonucu bireysel olarak müdahale ederek aracı hareket ettirmeye çalışabilir ve bunun sonucunda daha fazla hasar ve maddi zarara neden olabilir.

Sürücüler trafiğe çıktıkları andan itibaren trafik kazaları ile arızalara karşı hazırlıklı olmalıdır. Olay meydana geldiği an sakinliğini koruyarak aracı trafiğin akışını bozmayacak bir şekilde yol kenarına çekmelidir. Hareket edilemeyen durumlarda ise dörtlüler yakılarak olay yerine en hızlı ulaşabilecek oto çekici aracı beklenmelidir.

Oto Çekici Maliyetleri

Sürücüler yarı yolda kalmış olan araçları için alacakları yol yardım desteğinin ücretlerini önceden öğrenmelidir. Piyasa şartları gereği net ücret uygulaması olmadığı için belirli koşullara göre fiyatlar şekillenir.

Tekirdağ Oto çekici fiyatlarının belirlenmesinde belirleyici olan mesafe ile kilometre başına ücret hesabı yapılmaktadır. Mesafe ile belirlenen ücrete aracın yapısı, modeli, yüksekliği, aldığı hasar, bulunduğu arazinin şartları gibi birçok unsur eklenerek tutar belirlenir.

Çekici ücretleri, trafik sigortası olan araçlar için sigorta şirketince karşılanır. Bu nedenle trafik sigortasının yapılması aracın kaza ve arıza durumlarında güvenceli bir durumda olmasına olanak sağlar. Sigorta kapsamında istenirse oto çekici hizmeti de eklenerek yaşanabilecek olumsuzlukta herhangi bir araştırma yapılmasına gerek kalmadan çekicinin direkt olarak yönlendirilmesi hizmeti alınabilir.

Kaskosu bulunmayan araçlar için ise belirlenen ücretler araç sahiplerine yansıtılmaktadır. Trafik sigortası bu neden önem taşımaktadır.

Hemen Ara