Oto Kurtarma Fiyatları

189
Oto Kurtarma Fiyatları

Oto Kurtarma Fiyatları

Müşteri ile oto çekici firmasının görüşmeleri sonrasında oto Kurtarma fiyatları belirlenebilir. Oto çekici hizmetlerinde fiyatları belirleyen unsurlar;

  • Çekilecek aracın cinsine,
  • Çekilecek aracın fiziki durumu,
  • Aracın hareket kabiliyeti,
  • Aracın bulunduğu konuma,
  • Aracın çekileceği konuma,
  • Çekilecek mesafenin rotası,
  • Hava ve iklim şartları,

Bunlardan bazılarıdır. Oto çekici firmalar müşteri ile yaptığı görüşmelerde ihtiyaç duyduğu bilgileri temin eder ve müşteriye yaklaşık bir fiyat aralığı sunar.

Oto Kurtarma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çekici ihtiyacı duyulan aracın bulunduğu konum yerleşim yerlerine yakın veya mücavir alan olabilir. Yerleşim yerlerinin yakın olması durumunda, araç sahipleri en yakın konumdan çekici hizmeti alarak, bulunduğu konumdan araç arızasının giderilmesi amacı ile en yakın servise taşınmasını gerçekleştirebilirler.

Çekici firmaları bu gibi durumlarda şehir içi kilometre bazında fiyat değerlendirmesi ortaya koyarlar. Ancak aracın mücavir alanda bulunması durumunda, en yakın çekici firmasının bölgeye ulaşması ve taşınması gereken mesafe baz alınarak fiyat hesaplaması gerçekleştirilir. Otomobil, hafif ticari araç, traktör, iş makinesi, ticari araç çekici hizmetlerinde fiyat farklılığı görülür. Taşıma kapasitesi ve aynı zamanda taşıma esnasında oluşabilecek risklerde ortaya konularak fiyatlar belirlenir.

Oto Kurtarma Fiyatları Kim Belirler?

Türkiye koşullarında oto çekici fiyatlarını belirleyen kurumsal bir otorite bulunmaz. Fiyatlarda çekici hizmeti sağlayan firmanın kararları etkilidir. Ancak sıklıkla oto çekici ihtiyacı duyan kamu ve özel teşebbüsler faaliyet alanlarının bulunduğu bölgedeki oto çekici firmaları ile anlaşma sağlayarak, çekici hizmetlerini daha avantajlı hale getirebilirler.

Oto Çekici Ödemelerini Sigorta Karşılar Mı?

Araçların sigorta poliçelerinde çekici hizmeti alınmasına yönelik bir içerik bulunması durumunda, çekici hizmetleri sigorta kapsamında değerlendirilebilir. Bu durumda araç sahibi ya doğrudan eksper tarafından sağlanan çekici hizmetlerinden faydalanır, ya da çekici hizmetleri sonrasında aldıkları faturayı sigorta şirketine ibraz ederek ücretini talep eder.

Oto Kurtarma Fiyat Avantajlarından Kimler Faydalanır?

Bazı oto çekici firmaları, çekici hizmetlerini arttırmak, müşteri memnuniyeti kazanmak için çekici ve kurtarıcı fiyatlarında kampanyalar oluştururlar. Bu tür kampanyalardan faydalan araç sürücüleri daha ekonomik hizmet alabilir. Ayrıca araç filosuna sahip kurum veya kuruluşlar, belirli periyotlarla oto çekici firmaları ile anlaşma sağlayarak fiyat avantajlarını kullanabilirler.

Hemen Ara