Çekme Belgeli Oto Çekici

132
Çekme Belgeli Oto Çekici

Çekme Belgeli Oto Çekici

Çekici hizmeti alacak araçların bulundukları konum risk oluşturduğu durumlarda, Çekme Belgeli oto çekici talep edilmelidir. Trafiğin yoğun olduğu veya otoban gibi trafiğin hızlı aktığı konumlarda araçların arızalanması veya kaza yapması durumunda, oto çekici hizmetlerinin bir an önce alınması gerekir.

Bu sayede ortamdan kaynaklı trafik kazası oluşmasının önüne geçilir. Müşterinin oto çekici firması ile yaptığı görüşmelerde ortamın risklerini ve hemen çekici ihtiyacı olduğunu bildirmeleri durumunda, bu çekici hizmetini öncelikli olarak yerine getirecektir.

Çekme Belgeli Oto Çekici Hizmet Saatleri

Birçok noktada güvenilir çekici hizmetleri 7/24 sağlanır. Bu sayede çekici ihtiyacı duyan araçlar günün 24 saati çekici hizmetlerinden faydalanırlar. Konusunda tecrübeli çekici firmaları birçok riskli noktalarda acil müdahale ekibi bulundururlar. Bu sayede oto çekici hizmetleri 7/24 kesintisiz gerçekleştirilir.

Çekme Belgeli Çekici Hizmeti Nasıl Alınır?

Arızalı veya hasarlı araçlara bazı durumlarda derhal müdahale edilmesi gerekir. Bu da ancak elinde yeterli çekici aracı bulunan ve yeterli personeli bulunan firmalar tarafından gerçekleştirilebilir.

Bazı oto çekici firmalarının araç filosu web sayfasında gösterilir. Bu tür gelişmiş yapıda bulunan firmaların hizmet alınacak bölgede ekibinin olması ihtimali yüksek olasılıktır. Buda hizmet sağlanma süresini olumlu yönde etkiler. Ayrıca müşteriler kendilerine yakın konumda bulunan firmaları tercih ederek de hemen oto çekici hizmetlerinden faydalanabilirler. Oto çekici hizmetinin hemen alınabilmesi için;

  • Aracın semt, sokak, cadde, mevki gibi bilgileri,
  • Aracın hizmet sınıfı,
  • Aracın hasar durumu, yürüme kabiliyeti,
  • Müşterilerin hizmet tercihi,
  • Aracın taşınması gereken konum,

Gibi bilgilere ihtiyaç duyulur. Oto çekici işlemlerinde özellikle taşınacak mesafenin belirtilmesi gereklidir. Şehir içi taşıma işlemlerinde standart çekici araçlar kullanırken, uzak mesafe taşıma işlemlerinde daha donanımlı araçlara ihtiyaç duyulabilir.

Çekme Belgeli Oto Çekici Hizmetlerinden Kimler Faydalanır?

Oto çekici hizmetlerinden hemen faydalanmak isteyen müşterilerin, öncelikle çekici firma tarafından talep edilen koşulları sağlaması gerekir. Oto çekici firmalarına göre bir kişinin müşteri sayılabilmesi için;

  • Çekilecek araçla bir bağının bulunması ve bunu belgelendirmesi gerekir.
  • Aracın sahiplik belgesi gerekir. Bu ruhsat veya çekme belgesi olabilir.
  • Müşterinin açık kimliğine ihtiyaç duyulur. Kendini kimlik belgesi ile ispat edemeyen kişiler hizmetlerden faydalanamazlar.
  • Müşterinin hizmet sağlanırken aracın yanında bulunması, bunun sağlanamadığı durumlarda buna yetkili kolluk kuvveti olması gerekir.

Gibi şartların yerine getirilmesi gerekir.

Hemen Oto Çekici Hizmetlerinde Alınması Gereken Önlemler

Oto çekici hizmetlerine hemen ihtiyaç duyulması, aracın bulunduğu konum açısından bir riskin varlığını ortaya koyar. Bu durumda araç sahipleri veya sürücüleri öncelikle oluşabilecek kazaların önüne geçmek için, ışıklı ve görsel işaretlerle araç konumunda güvenlik tedbiri oluşturmalıdır. İhtiyaç durumuna göre trafik, zabıta veya itfaiye gibi unsurlardan yardım talebinde bulunulmalı, oto çekici firması konunun acil olduğu hakkında bilgilendirilmeli

Hemen Ara